Studentų ateitininkų sąjunga
LECTIO DIVINA

Galima Dievo Žodį tiesiog skaityti. Ir galima leisti Jam įsišaknyti savo gyvenime. Lectio divina studentų maldos grupės veikia:

  • Vilniuje: maldos grupės vaikinams ir merginoms,
  • Kaune: maldos grupės vaikinams ir merginoms,
  • Šiauliuose: mišri maldos grupė.

Kviečiame prasidėjus naujam pusmečiui prisijungti naujus narius ir busrtis į naujas grupes. Jei susidomėjai, rašyk Lectio divina kuratoriui Tomui: t.pilkis@gmail.com.

Lectio divina (lot. Dievo Žodžio skaitymas) – tai vientisas ir nuoseklus procesas, per apmąstymui skirtą laiką atveriantis mus Dievo žodžiui, parengiantis bendravimui ir iššūkiui gautą žodį įgyvendinti. Meldžiantis lectio divina dalyvauja pojūčiai, protas, jausmai ir dvasia.

lectio divina dalys, kurios viena nuo kitos neatskiriamos ir persipynusios:

  1. SKAITYMAS. Perskaitome ištrauką. Išsirenkame žodį, kuris paliečia. Pasitelkiame jusles.
  2. MEDITACIJA. Kartojame žodį, kol jis tampa mūsų dalimi. Integruojame prisiminimus, jausmus, diskursyvų mąstymą. Pasiryžtame susieti Bibliją su gyvenimu per asmeninį pritaikymą ar mažą pergalę.
  3. MALDA. Perskaitę ir apmąstę Dievo Žodį, apsvarstę, kaip jį pritaikysime gyvenime, savo reakcijas pavedame Dievui.
  4. KONTEMPLIACIJA. Leidžiame savo jutimams, protui ir jausmams nurimti po prieš tai buvusių etapų, kad galėtume susitelkti į Dievą bei Jį garbinti. Tiesiog būname Dievo artume ir laukiame Jo žodžio ar atsako.
  5. VEIKIMAS. Šis etapas skirtas širdies užkietėjimo prevencijai ir atitaisymui. Pasirenkame veiklas, atsiliepdami į gautą žinią per savo žodį. Siekiame mažos pergalės – galimybės įgyvendinti savą žodį ir išmatuoti jo panaudojimą. Tai veiksmai, kurie duoda tam tikrą rezultatą arba veda norimo rezultato link. Jie nedaug priklauso nuo išorinių rezultatų, pergalę iš esmės galime įvykdyti patys.

Maldos aprašymas parengtas pagal Karl A. Schultz knygą „Kaip melstis su Biblija“, Katalikų pasaulio leidiniai, 2015. Rekomenduojame perskaityti.

 

SAS-lectio-divina

Susisiek su mumis!

Jei kilo klausimų, turi idėjų arba pasiūlymų, nori prisijungti, bet nežinai, ką daryti, o gal tiesiog nori pasisveikinti - nesivaržyk, nesikuklink ir rašyk mums.
Mes labai laukiame jūsų laiškų!