Studentų ateitininkų sąjunga
Kotryna: išlikime griežti ir kritiški sau bei kitiems

Studentai ateitininkai išreiškia aukštus lūkesčius kokybiškam ugdymui tiek akademinėje aplinkoje, tiek neformaliame kontekste, o tai apima ir Studentų ateitininkų sąjungos veiklą. Labai džiaugiamės, kad šios kadencijos metu, nenuilstančia kokybės ir aukštų idealų kelrode tapo Valdybos narė Kotryna Kriaučiūnaitė, atsakinga už komunikaciją, bei aktyviai prisidedanti prie kitų iniciatyvų, tokių, kaip akademijos, organizavimo.

Pradėdami savaitę, dalinamės Kotrynos pamąstymais apie ateitininkiją, Studentų ateitininkų sąjungos potencialą ir kylančius iššūkius.

Kas paskatino Tave tapti valdybos nare, su kokiais tikslais kėlei savo kandidatūrą ir kaip tavo veikla valdyboje atrodo šiandien?

Įžodis - vienas pagrindinių motyvų, lėmusių mano apsisprendimą tapti valdybos nare. Kelerius metus aktyviai dalyvaudama organizacijos veikloje suvokiau, kiek daug ateitininkai (o ypač akademijos!) man suteikė. Tai buvo ne tik man, kaip katalikei, aktualios žinios ir praturtinanti veikla, bet ir, žinoma, bendraminčiai, ilgainiui tapę draugais! Tad netrukus po įžodžio pradėjau SAS Valdyboje esu atsakinga už komunikaciją. Kiekvieną mėnesį jus pasiekiantis naujienlaiškis - mano pagalba susigaudyti milžiniškame naujienų sraute. Taip pat drauge su Akvile koordinuoju feisbuko turinį. Esu labai dėkinga už puikų komandinį darbą ir pagalbą sunkiu metu.

Tiesą pasakius, pats didžiausias iššūkis - suderinti visas veiklas su darbu. Galbūt studentiškas laikotarpis valdybos darbo kontekste būtų kiek palankesnis dėl lankstesnio grafiko ir daugiau laisvo laiko.brandinti mintį, kaip galėčiau atiduoti savąją duoklę. Atsakymas: įsipareigoti metams!

Nors valdybos nare tapau jau po studijų, tačiau iš savo patirties puikiai žinau, kaip svarbu palydėti ir tinkama linkme nukreipti universiteto šurmuly pasiklydusius jaunuolius. Stebėdama, kiek daug katalikų pirmakursių susipainioja liberalizmo tinkluose, neretai pradėdami remti homoseksualų partnerystes, dalyvauti „Baltic Pride“ eitynėse ar, galų gale, balsuoti už antikrikščioniškomis nuostatomis pasižyminčius politinius kandidatus, nusprendžiau, kad Studentų ateitininkų sąjunga privalo tapti lyderiaujančia organizacija, gebančia tinkamai formuoti jaunuolius.

Šiemet organizavai SAS rudens akademiją. Kuo ši iniciatyva gali būti naudinga kiekvienam SAS nariui ir kuo ji ypatinga tau pačiai?

Labai labai džiaugiuosi turėjusi galimybę prisidėti prie rudens akademijos. Tiesą pasakius, ši užduotis man buvo ypatingai svarbi asmeniškai, kadangi pirmasis susipažinimas su ateitininkija įvyko būtent akademijoje. Man, siekiančiai nuolatinio tobulėjimo, akademijos tapo puikia paspirtimi augti kaip katalikei.

Organizuojant akademiją, teko pamatyti visą vidaus virtuvę. Tad nuo šiol dar pagarbiau lenkiu galvą prieš tuos, kurie pasiaukojančiai dirba, kad mes gautume kuo daugiau žinių.

Tau tenka rūpintis SAS veiklos komunikacija. Ar SAS nariai aktyviai įsitraukia į visas iniciatyvas ir atsiliepia į kvietimus? Kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie didesnio ateitininkų matomumo?

SAS nariai išties aktyviai ir noriai įsitraukia į veiklas. Galbūt ateitininkų matomumas nėra milžiniškas dėl sumažėjusio narių skaičiaus organizacijoje? Suprantu, kad pastaruoju metu vyksta išties daug diskusijų, kaip pritraukti daugiau studentų į organizaciją. Visgi stengčiausi vengti tokio nepamatuoto sprendimo, kadangi, mano nuomone, kokybė visada turi pralenkti kiekybę.

Dėl matomumo viešojoje erdvėje - turėtume tapti politinių pokyčių ir iniciatyvų dalimi. Galbūt vertėtų apsvarstyti galimybę teikti pasiūlymus įstatymų projektams Seime, aktyviau dalyvauti mitinguose bei pasisakyti visuomenėje kontraversiškais klausimais.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais, tavo nuomone, šiuo metu susiduria studentai ateitininkai ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie jų sprendimo?

Šiandien studentai ateitininkai, kaip ir dauguma katalikų, susiduria su aktyvia liberalizmo propaganda. Tikiu, kad įveikti ją galime ne kritika ir priešiškumu kitaip pasisakantiems, bet nuolatiniu švietimu ir nepailstančiu noru padėti kitam. Tikiu, kad sulig kiekvienais metais kovoti su šia propaganda bus vis sudėtingiau, tad linkėčiau sekančiai valdybai apsvarstyti ateities scenarijus ir pasiryžti nenuilstamam darbui šioje srityje.

Pasvajokime. Kaip galėtų atrodyti SAS po 5 metų?

Tebūnie. SAS - lyderiaujanti katalikų organizacija Lietuvoje, neretai minima šalies politikų ir žiniasklaidos atstovų. SAS pasisakymai - aktualūs, rimti ir neperinterpretuojami. SAS nariai - nepalenkiami katalikai, išdidžiai besilaikantys įsipareigojimų.

Esu įsitikusi, kad tokiais tapti mes galime. Potencialo tam netrūksta. Pagrindinė taisyklė - išlikime griežti ir kritiški sau bei kitiems. Kaip tai įgyvendinti realiai? Galbūt pradėti tiesiog nuo būtinybės nepraleisti įžodžiui netinkamai pasirengusių, be jokių išimčių.

Kokiais atradimais kadencijos metu džiaugiesi labiausiai?

Nesumeluosiu, pradžioje išties nerimavau dėl būsimo kolektyvinio darbo. Visos valdybos narės - stiprios, tačiau labai skirtingos asmenybės. Natūralu, kad kilo daugybė klausimų: kaip pavyks priimti bendrus sprendimus, ar kiekviena bus išgirsta, ar mes sugebėsime atlaikyti iššūkius?

Šiandien, baigiantis kadencijai, džiaugiuosi galėdama nusišypsoti ir tvirtai pasakyti: taip!

Jau greit bus renkama nauja SAS valdyba. Ko linkėtum būsimiems jos nariams?

Kaip yra pasakęs filosofas Arvydas Šliogeris, „pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa“. Tad palinkėsiu drąsos, nes būtent ji gali padėti įgyvendinti didžiausius siekius ir troškimus.

Jau rugpjūčio 1 d. vyks Ateitininkų federacijos rinkimai, kuriuose bus renkami nauji ateitininkijos valdymo organų nariai. Naujų narių laukia ir Studentų ateitininkų sąjungos valdyba, todėl rubrikoje #SASdalinasi, galite skaityti šių metų kadencijos valdybos narių pasvarstymus ir įspūdžius. Tikimės, kad tai paskatins imtis iniciatyvos ir ieškoti būdų, kaip galite prisidėti prie veiklos vystymo. Galbūt SAS Valdyba yra ta vieta, kurioje norėtumėte veikti artimiausius metus?

Taip pat skaitykite:

Pokalbis su SAS Valdybos nare Aiste Elena Čepulevičiūte

Pokalbis su SAS Valdybos nare Aiste Pilkiene

Pokalbis su SAS Valdybos nare Akvile Petrauskiene

Pokalbis su SAS Valdybos nare Džiugile Kersnauskaite

500x500

Susisiek su mumis!

Jei kilo klausimų, turi idėjų arba pasiūlymų, nori prisijungti, bet nežinai, ką daryti, o gal tiesiog nori pasisveikinti - nesivaržyk, nesikuklink ir rašyk mums.
Mes labai laukiame jūsų laiškų!