Studentų ateitininkų sąjunga
Džiugilė: būti ateitininku kiekvieną dieną

Ateitininko įžodis - pažadas sau, bičiuliams ir Dievui, visomis išgalėmis stengtis gyventi pagal Bažnyčios mokymą ir ateitininkų principus. Su visais savo netobulumais ir ydomis stengiamės siekti šį pažadą išpildyti, o tam padeda - bendruomenė ir bendros veiklos.

Studentų ateitininkų sąjungos valdybai ši kadencija buvo ir vis dar yra kupina atradimų ir iššūkių: nuolat džiaugiamės SAS nariais, kurie dalinasi savo talentais ir augina organizaciją bei auga joje patys. Kadencija, su visais dėl karantino kylančiais neaiškumais vis labiau artėja pabaigos link, su nekantrumu laukiame naujų atsakingų rankų, kurioms galėsime perduoti visus džiaugsmus ir iššūkius, pasidalinti savo patirtimi ir perduoti tolimesnį organizacijos vedimą į priekį. O norėdami išsklaidyti visas dvejones, kurios kyla svarstantiems apie savo indėlį organizacijos augimui, dalinamės valdybos narių įspūdžiais ir lūkesčiais!

Šiandien į klausimus atsako nenuilstanti bitutė, SAS valdybos optimizmo užtaisas, VU medicinos fakulteto studentė - Džiugilė!

Prie valdybos prisijungei šiek tiek vėliau, nei prasidėjo kadencija. Kas paskatino imtis šios atsakomybės?

Laikydami įžodžio egzaminą esame klausiami, kur ir kaip matome save ateitininkijoje. Kai klausė manęs, tikrai negalvojau, kad būsiu valdyboje ir tikrai nemanau, kad kada būčiau drįsusi kelti savo kandidatūrą. Bet atsitiko taip, kaip atsitiko - reikėjo žmogaus, padėsiančio rūpintis LJD projektu, ir aš, mąstydama apie pareigą auginti organizaciją, auginančią mane, sutikau imtis šio darbo. Tikslai tikrai nebuvo įspūdingi - tiesiog norėjau labai „nesusimauti“ ir nepadaryti gėdos organizacijai, kuria pati labai didžiuojuosi.

Ateidama į valdybą mąsčiau, kad ten esantys žmonės - veik neklystantys pavyzdiniai ateitininkai, pilni idėjų, pasitikėjimo savimi, tvirtai žinantys viską, kas susiję su jų atsakomybėmis SAS’e. Išeidama iš valdybos žinau, jog valdyba ir klysta, ir dvejoja, tačiau, jausdama meilę ir pareigą ateitininkijai, kasdien stengiasi būti verta patikėtos atsakomybės.

Šiemet ateitininkai tapo svarbia LJD organizacinės komandos dalimi. Nors jaunimo dienos nukeltos kitiems metams, kuo ypatingas yra ateitininkų įsitraukimas? Toks mūsų organizacijos indėlis organizuojant jaunimo dienas matomas pirmą kartą, su kokiais iššūkiais susidūrei koordinuodama ateitininkų įsitraukimą?

Lietuvos jaunimo dienos (LJD) - puiki platforma ateitininkams įgyvendinti savo idėjas bei parodyti grožį organizacijos, vienijančios kūrybišką, inteligentišką ir tvirtą moralinį pagrindą turintį katalikišką jaunimą, nuo kurio priklauso Bažnyčios veidas, matomas visuomenėje.

LJD suaugusiųjų dalies, patikėtos rengti ateitininkams, organizavimas yra pagrindinė mano atsakomybė SAS valdyboje. Nors tai - didelė galimybė kurti, tačiau mane gąsdino faktas, jog viską reikia pradėti nuo nulio - prikalbinti žmones jungtis į komandą, mąstyti apie konceptą, tvarkytis su teoriniais finansais ir pan. „Ar gerai darau, ar šis sprendimas tinkamas?“ - dažnai dvejodavau savo sugebėjimus palaikyti komandos darbą. Man patinka tikslumas, tačiau su LJD buvo labai daug avantiūros: daug ko nežinai, negali atsakyti paaiškinimų laukiantiems komandos nariams. Tad visas šitas neaiškumas, idėjinės krizės, darbas komandoje su labai skirtingais žmonėmis buvo mano asmeniniai, o ne bendrieji iššūkiai. Pasiguodžiu, kad tokie sunkumai tik stiprina, skatina perlipti save, tad reikia pripažinti savo trūkumus ir „varyt“ toliau.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais, tavo nuomone, šiuo metu susiduria studentai ateitininkai ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie jų sprendimo?

Su perdegimu. Ateitininkai - įvairiapusiškai talentingi, tačiau pamiršdami prioritetus mes išdaliname save visiems ir viskam. Tai sekina, o ypatingai kenčia kūrybiškumas ir motyvacija. Dažnai imamės veiklos ne todėl, kad įdomu, o todėl, kad „labai prašė“. Tokie „išsisėmę“ ateitininkai dažnai nebeturi ne tik laiko, bet ir noro kurti organizacijai. Tad reikėtų skirti laiko apmąstyti, kas mums išties svarbu gyvenime, kam yra skiriamas laikas, pastangos ir talentai. Investuoti į savo asmenybės tobulinimą. Prisiminti, kad tardami „mūsų valia nerimsta, veržiasi aukoti Tau, kas šventa mūsų jaunystėj, Tau gyventi ir Tau gyvenimą palenkti“ įrašome buvimą ateitininku į savo prioritetų sąrašą.

Pasvajokime. Kaip galėtų atrodyti SAS po 5 metų, jei mūsų niekas neribotų ir gal yra konkretūs žingsneliai, kurių galime kiekvienas imtis dar šiandien, kad to pasiektume?

Geriau nesvajosiu, nes net svajodami mes nubrėžiame tam tikras įsivaizdavimo ribas. Tad leisiu sau būti nustebintai po penkerių metų. Tačiau tikrai norėčiau, kad Lietuva labiau pažintų ateitininkiją ir daugiau jaunų širdžių atrastų šią visapusiškai asmenybę auginančią organizaciją. Kaip prisidėti? Būti ateitininku kiekvieną dieną kiekvienoje situacijoje. Nekalbu apie tobulumą; kalbu apie veiksmų nuoširdumą.

Jau greit bus renkama nauja SAS valdyba. Ko norėtum palinkėti būsimiems jos nariams?

Man asmeniškai laikas valdyboje buvo nuolankumo mokykla: „feilinau“, tad teko pripažinti savo klaidas ir rasti vidinės stiprybės veikti toliau. Tad linkiu nebijoti prisiimti atsakomybės, nebijoti veikti ir neprisdenginėti laiko stoka. Pripažinkim, daugiau laiko niekada neatsiras, jei patys jo nepasidarysime. O būti valdyboje skiriant savo laiką tikrai verta. Kodėl? Ateik, ir pamatysi, bet galiu užtikrinti, kad nuobodu nebus.

Artimiausiu metu bus paskelbta informacija apie rinkimus į Ateitininkų federacijos sąjungų valdybas. Ateitininkų metai tęsiasi, todėl kviečiame apmąstyti savo veiklą organizacijoje bei apgalvoti, kokiais būdais galite augti patys bei auginti šalia esančius: galbūt norite įsipareigoti globoti kuopą, tapti SAS valdybos nariu, savanoriauti renginiuose ar prisidėti prie atskirų veiklų koordinavimo. Kiekvienas dovanotas talentas - tai galimybė augti ir auginti, todėl neuždarykime savo galimybių į dėžutes, dalinkimės, kurkime bei kvieskime kitus: „Ateikite kurti“!

Taip pat skaitykite:

Pokalbis su SAS Valdybos nare Aiste Elena Čepulevičiūte

Pokalbis su SAS Valdybos nare Aiste Pilkiene

Pokalbis su SAS Valdybos nare Akvile Petrauskiene

Pokalbis su SAS Valdybos nare Kotryna Kriaučiūnaite

500x500

Susisiek su mumis!

Jei kilo klausimų, turi idėjų arba pasiūlymų, nori prisijungti, bet nežinai, ką daryti, o gal tiesiog nori pasisveikinti - nesivaržyk, nesikuklink ir rašyk mums.
Mes labai laukiame jūsų laiškų!